Заев: Со Бугарија ќе бараме европско решение за двојна победа


„Македонија е подготвена за ЕУ“ - вака оценува првиот човек на Владата, Зоран Заев. Оваа констатација ја сподели во пост на социјалната мрежа фејзбук. „Северна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев, синоќа, доцна попладне, во просториите на Владата беше домаќин на редовниот годишен состанок на амбасадорите од земјите членки на ЕУ во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Зоран Заев, на редовниот годишен состанок со шефовите на дипломатските мисии на земјите членки на ЕУ во државава, што се одржа вчера во Владата, ...
| | веќе видена | слични

„Северна Македонија ги заврши своите домашни задачи и е целосно подготвена да ги почне преговорите со Европската унија“, порака од премиерот Заев до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера доцна попладнето претседателот на Владата на Северна Македонија Зоран Заев во просториите на Владата на Република Северна Македонија беше домаќин на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Состојбата во исполнувањето на програмите во конкретни сектори и користењето на ИПА средствата, беа во фокусот на денешниот шести по ред Мониторинг комитет за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска се одржа шестиот по ред Мониторинг комитет за секторот транспорт, животна средина и климатска акција, со кој што претседаваше заменик претседателот на ...
| | веќе видена | слични

ЕУ перспективите на земјата и чекорите кои се преземаат во правосудството со цел зацврстување на правната држава беа теми на денешната средба на министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Аријан Адеми незгодно се повреди по еден непријатен и несреќен дуел кој го имаше со Каи Хаверц, а иако првичните прогнози не беа загрижувачки, деталните ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 73 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Со Бугарија ќе бараме европско решение за двојна победа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: