ФРЧАТ ОСТАВКИ ВО ХОЛАНДИЈА Заминува уште една министерка поради пропусти во евакуацијата на бегалци од Авганистан

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
| | веќе видена | слични

Лорд Бетел вчера си поднесе оставка на функцијата Министер за здравство на Обединетото кралство откако се најде среде скандал со својот мобилен телефон. Имено, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во девет средни училишта во Скопје утре ќе почне скринингот на учениците за Ковид-19. Во текот на утрешниот ден ќе се тестираат 258 средношколци, а низ ...
сите 149 | | | веќе видена

Сите цени на горивата забележаа скок во цената. Од полноќ почна да важи новиот ценовник кој ќе биде на сила до понеделник напладне кога РКЕ ќе носи нова ...
сите 76 | | | веќе видена

Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија загуби голем број од гласовите од ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФРЧАТ ОСТАВКИ ВО ХОЛАНДИЈА Заминува уште една министерка поради пропусти во евакуацијата на бегалци од Авганистан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: