За првпат Србија издаде „зелена обврзница“ од една милијарда евра

Време зa читање: 2 минути Со издавањето на зелената обврзница, Србија во четвртокот стана една од ретките европски земји и единствена европска земја надвор од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

Вкупните депозити, во август, на годишна основа, се повисоки за 9,9 отсто, при раст кај двата сектора – корпоративен и домаќинства, којшто е поистакнат кај ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути На денешен ден, 22 септември 1993 година, среде една од највисоките инфлации регистрирани во светот, Југославија донесе закон за ...
| | веќе видена | слични

Стопанството и натаму е во грч. Бизнисмените се воздржуваат од инвестиции затоа што неизвесноста продолжува. Последните податоци на НБРМ за август покажуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 660 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 426 | | | веќе видена

Претседателката на комисијата, Ивановска, побара иницијативност, пред се, од Јавното обвинителство, наведувајќи конкретни примери. Повикот на ...
сите 354 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 254 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За првпат Србија издаде „зелена обврзница“ од една милијарда евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: