Светска банка го откажа „Дуинг бизнис“ по наодите дека се местеле резултати

Време зa читање: 3 минути Светската банка во деловниот извештај објави дека привремено го прекинала објавувањето на годишната листа на „Doing Business поради ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд, Кристалина Георгиева во саботата ги отфрли обвинувањата во независниот извештај за нејзината наводна улога во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 2 минути Престижниот лондонски финансиски магазин „Економист” ја повика директорката на Меѓународниот монетарен фонд, Кристалина Георгиева, да ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Сегашната шефица на ММФ, Кристалина Георгиева, осомничена дека ги притискала вработените да ги сменат податоците поврзани со ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд Кристалина Георгиева , ги отфрли обвинувањата против неа дека имала корист од Кина со манипулирање со податоците ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светска банка го откажа „Дуинг бизнис“ по наодите дека се местеле резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: