Вилнев: Борбата на Макс и Луис не е прљава како таа на Сена и Прост


Луис Хамилтон имаше потенцијал за најбрзо време во квалификациите за Ф1 трката во Русија, но на крајот ќе стартува од четвртата позиција. Британецот имаше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Возачот на Мекларен, Ландо Норис ќе стартува од пол позицината на утрешната трка за Големата награда на Русија која ќе се вози во Сочи. Норис најбрзиот круг го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 322 | | | веќе видена

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 36 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник и актуелен градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, порачува дека се залага за силна економија, стабилна општина и ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, оцени дека локалните избори од првиот круг се успешни. Тој изјави дека одекот на локалните ...
сите 505 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вилнев: Борбата на Макс и Луис не е прљава како таа на Сена и Прост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: