Историски резултат во ракометот!

3 копии

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Љубомир Савевски денеска го објави скратениот список на ракометарки за престојните натпревари против ...
| | веќе видена | слични

Љубомир Савевски, селекторот на женската ракометна селекција на Македонија, го објави поширокиот список за сениорскиот тим во пресрет на ЕХФ неделата во ...
| | веќе видена | слични

Јапонските ракометари ги совладаа своите ривали од Палестина со неверојатни 56: 1. Репрезентацијата на Палестина е апсолутен почетник во женскиот ракомет и тоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија на јавна седница во моментот ги соопштува официјалните резултати од првиот круг од гласањето на локалните избори. Прелиминарните ...
сите 713 | | | веќе видена

Ништо не сме ние без граѓаните, затоа што граѓаните знаат сѐ. Во Скопје видовме што значи граѓанството. Скопје ќе си формира граѓански совет којшто ќе дава ...
сите 318 | | | веќе видена

Северна Македонија е умерено подготвена во областа на надворешните односи и постигна одреден напредок во текот на минатата година, констатира Европската ...
сите 318 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 98 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше на средба со граѓани во Демир Хисар во рамки на активностите пред вториот круг на локални избори нареднкиот викенд. Пред ...
сите 256 | | | веќе видена

Без усвоени решенија и препораки заврши 15. состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања на Северна ...
сите 180 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Историски резултат во ракометот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: