Хил: Сударот на Луис и Макс покажа недостаток на самоконтрола


Ландо Норис за прв пат во кариерата ќе стартува од пол позицијата на една трка во Формула 1, откако возачот на Мекларен беше најбрз во квалификациите на ...
| | веќе видена | слични

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, изјави дека неговиот главен ривал за титулата во тековнава сезона, Макс Ферстапен од тимот на Ред ...
| | веќе видена | слични

Луис Хамилтон е свесен дека Мерцедес мора да ја искористи укажаната можност и да стигне до убедлива 1-2 победа на Руското Гранд При откако Макс Верстапен ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 460 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 217 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 387 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 282 | | | веќе видена

Поради застојот до кој дојде на повеќе гласачки места, предизвикан од нефункционирањето на уредите за отчитување на биометриските податоци, гласањето ќе ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хил: Сударот на Луис и Макс покажа недостаток на самоконтрола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: