Исплатени субвенциите за одгледани и заклани гоеници во регистрирани капацитети


Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој на сметките на 152 субјекти, исплати близу 149 милион денари за субвенции.Директорот на ...
| | веќе видена | слични

Државната помош од шестиoт пакет мерки сѐ уште не ја добиле околу 70 отсто од туристичките водичи, објави Алсат, пренесувајќи го ставот на Здружението на ...
| | веќе видена | слични
18 копии

СДСМ и институциите што ги преводи во континуитет се грижат за земјоделцитe. Продолжува навремената и неселективна исплата на субвенциите. Изминатите денови се ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и институциите што ги предводи во континуитет покажуваат што значи вистинска грижа за земјоделците, се истакнува во денешното соопштение од СДСМ, кое го ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Време зa читање: 2 минути Сточари од кичевско кои одгледуваат крупен добиток, крави и телиња, се незадоволни од висината на субвенциите кои ги добиваат по грло ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори во Гостивар, според нивните ...
сите 494 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП, Тито Петковски, смета дека врз резултатот на локалните избори влијаела апстиненцијата на поддржувачите и симпатизерите на СДСМ, кои не ...
сите 329 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, заедно со кандидатот за градоначалник, на Гевгелија, Андон Сарамандов, остварија средба со граѓаните со ...
сите 537 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 326 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава на Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО ДПМНЕ. Tука од Ресен, од Јанковец, сакам да испратам една порака. Mногу сме задоволни од ...
сите 135 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 346 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски и носителката на листа за советници Ивана Ѓорѓиевска, денеска одржаа средба со ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исплатени субвенциите за одгледани и заклани гоеници во регистрирани капацитети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: