ТРОШОК ЗА ВОДА, СТРУЈА, ГРЕЕЊЕ… Еве колку плаќаме ние за сметки, а колку другите земји

2 копии

Македонија се најде на 49 место на листата земји во светот по висината на трошоците кои граѓаните ги издвојуваат месечно за комуналните и другите услуги кои ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тирана ретко се наоѓа на врвот на листата на желби на светските патници, но сепак новото истражување покажува дека главниот град на Албанија им дава најмногу ...
| | веќе видена | слични

Животот во Европа е најскап во Швајцарија, а најевтин во Турција, каде што се најде земјава и земјите од Западен Балкан, покажуваат податоците од анкетата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Животот во Европа е најскап во Швајцарија, а најевтин во Турција. Истражувањето на Дестатис покажа дека трошоците за живот во јули 2021 година биле највисоки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРОШОК ЗА ВОДА, СТРУЈА, ГРЕЕЊЕ… Еве колку плаќаме ние за сметки, а колку другите земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: