Нови правила за влез во Швајцарија, Белгија и Австрија за македонските државјани

Поради големиот број на заболени, Швајцарија, Белгија и Австрија имаат нови КОВИД-19 правила за патници кои влегуваат во нивните земји. Како што информираше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од 1 октомври, Хрватска воведува сертификат за здравствени работници, а условите за добивање се дека лицето ја надминало инфекцијата, дека е тестирано или дека ...
| | веќе видена | слични

Има сѐ повеќе земји, кои на сличен начин ги принудуваат работниците да се вакцинираат. Првото изненадување беше Италија, која ги обврза сите работници во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Наставниците во Израел без сертификат за вакцинација, а кои исто така не сакаат да бидат тестирани за ковид-19, од 3 октомври нема да можат да работат, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Израелската влада објави дека просветницте работници кои не биле вакцинирани против коронавирус или не биле тестирани, нема да работат во образовните ...
| | веќе видена | слични

Новите правила би требало да стапат на сила до 11-ти октомври. Германските здравствени власти планираат нови правила според кои невакцинираните работници не би ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и Заев до вчера ни велеа дека се најдобри. Народот им покажа дека се најлоши. До вчера не убедуваа дека победиле, на изборите кои ги загубија, а сега се ...
сите 421 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови правила за влез во Швајцарија, Белгија и Австрија за македонските државјани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: