Измени во Изборниот законик: „Попис“ на службените автомобили за да не се користат за предизборни турнеи

Пратениците и од власта и од опозицијата во пресрет на локалните избори закажани за 17 октомври ги донесоа измените на Изборниот законик за зголемување на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Горан Герасимовски, денеска го потпиша Кодексот за фер и демократки избори. Герасимовски се обврза на фер избори ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии
4 копии

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, на денешното потпишување на Кодексот за фер и демократки избори ја истакна важноста за ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје, каде кандидатската листа е најдолга, двајца од претендентите не дојдоа на настанот, а тројца одбија да стават потпис. Истакнаа дека не се задоволни ...
| | веќе видена | слични

Кандидатите за градоначланици на Скопје денеска го потпишаа Кодексот за фер и демократски избори. -Денеска имав чест да го потпишам Кодексот за фер и ...
| | веќе видена | слични

Политичките партии и нивните подмладоци се обврзаа на демократски изборeн процес во кој ќе се почитуваат основните човекови права и слободи, со цел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 233 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 459 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 402 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 110 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

1 Се погоди да врне со денови, баш пред локални избори. Излегуваш од дома со свежи впечатоци од репликите и контрарепликите на кандидатите за градоначалници, ...
сите 74 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измени во Изборниот законик: „Попис“ на службените автомобили за да не се користат за предизборни турнеи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: