НБРМ ќе потроши 2,2 милиони евра за обнова на оштетени банкноти со нови на кои ќе го има новото уставно име


Придавката „Северна“ на новите банкноти ќе ја чини Народната банка 2,2 милиони евра. Руското акционерско друштво „Гознак“ ќе ги изработува книжните пари од 100 ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ24, во врска со одбивањето на Косово да ги испорача во земјава Африм Исмаиловиќ и Алил Демири, осудени во ...
| | веќе видена | слични

2017, 2018 и цела 2019 година имаше искрено пријателство со Бугарија. И таму има наратив сега кој што не е пријатен, но има и кај нас, вели премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на премиерот на Косово, Албин Курти дека ќе побара меѓународна помош, во врска со екстрадицијата на двајцата сторители на петкратното убиство кај ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Косово, Албин Курти при посета на нашата земја во четвртокот во изјава за медиумите кажа дека ќе побара меѓународна помош, во врска со ...
| | веќе видена | слични

Зошто земјите од балакнот имаат проблем кога се во прашање екстрадициите, дали се проблем националните законодавства, двојните државјанства или пак не доволно ...
| | веќе видена | слични

Левица го обвини премиерот Зоран Заев дека потпиша предавнички договор со Косово. Од партијата наведуваат дека договорот кој е еден од 11-те потпишани помеѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 355 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 329 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 173 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 58 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 313 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски и носителката на листа за советници Ивана Ѓорѓиевска, денеска одржаа средба со ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБРМ ќе потроши 2,2 милиони евра за обнова на оштетени банкноти со нови на кои ќе го има новото уставно име

Од:
До кого (е-маил):
Порака: