Османи и Гервала потпишаа Договор за соработка во областа на дијаспората


Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк оствари средба со Генералниот секретар на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, оствари средба со министерот за надворешни работи на Република Сингапур, Вивијан ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Шефот на дипломатијата Бујар Османи на маргините на 76 Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк, се сретна со министерот за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

Во „дипломатска офанзива“, во исто време во САД, Македонија ја претставуваат претседателот Стево Пендаровски, министерот за надворешни работи Бујар Османи, а ...
| | веќе видена | слични

На средбата беа разменети мислења за севкупните активности на Република Македонија во рамки на Обединетите нации, како и за улогата на организацијата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елизабета Ѓоргиевска – сопругата на претседателот, Стево Пендаровски, денеска во Њујорк учествуваше на настанот по повод 30-годишнината од глобалната 16-дневна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатите три децении, Северна Македонија постигна значителен напредок во борбата против родово базираното насилство. Направени се значителни промени во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 518 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 215 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи и Гервала потпишаа Договор за соработка во областа на дијаспората

Од:
До кого (е-маил):
Порака: