Регистрирани 557 нови случаи на коронавирус, починаа 28 лица

Во Србија денеска бележат благо намлување на бројките од зараезните со коронавирусот. Во изминатите 24 часа од направени 21.290 тестови евидентирани се 6.462 ...
| | веќе видена | слични
7 копии
10 копии
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани 557 нови случаи на коронавирус, починаа 28 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: