Производителите на ориз најавија протест и блокада на патот Кочани-Штип


Земјоделците-производители на ориз од кочанско најавија дека ќе излезат на протест и дека ќе го блокираат патот Штип-Кочани, во знак на незадоволство поради ...
| | веќе видена | слични

Земјоделството е една од најважните гранки во државата и затоа секоја година издвојуваме 160 милини евра за негова поддршка, вели министерот за земјоделство, ...
| | веќе видена | слични

По вчерашните протести на оризопроизводителите кои бараат повисока откупна цена, забрана за увоз на неквалитетен ориз и заштита на домашното производство, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Оризопроизводителите од кочанскиот регион денеска со земјоделска механизација во селото Облешево го блокираа магистралниот пат Кочани – Штип, изразувајќи го ...
| | веќе видена | слични

Со жив штит оризопроизводителите од Кочанско утринава го блокираа патот Штип-Кочани. Врз асфалтот истурајќи вреќа оризова арпа, симболично покажаа каде ...
| | веќе видена | слични

Оризопроизводителите од кочанско денеска со земјоделска механизација го блокираа магистралниот пат Кочани – Штип, незадоволни од откупните цени на арпата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Се заблагодарив на членовите на Општинската изборна комисија за професионално спроведениот изборен процес за градоначалник на Општина Гази Баба и посакав ...
сите 348 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 418 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 322 | | | веќе видена

Охрид, 25. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Втора недела кампања во пресрет на вториот круг од локалните избори што ќе се одржи на 31-ви октомври. Вечерва на полноќ ...
сите 217 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 329 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 153 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 346 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски и носителката на листа за советници Ивана Ѓорѓиевска, денеска одржаа средба со ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Производителите на ориз најавија протест и блокада на патот Кочани-Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: