Заев: Навистина сме Балкан на 21 век и верувам дека еден ден сите заедно ќе бидеме членки на ЕУ


Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
| | веќе видена | слични

Во вторник, на 28 септември во Скопје доаѓа шефицата на Еворпската комисија Урсула Фон дер Лајен, од која сепак не се очекуваат спектакуларни пораки, туку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потребата, Европската Унија да биде доследна и кредибилна во обврските за Западен Балкан и подготвеност Грција да преземе конструктивна улога во интегративниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Состојбата во исполнувањето на програмите во конкретни сектори и користењето на ИПА средствата, беа во фокусот на денешниот шести по ред Мониторинг комитет за ...
| | веќе видена | слични

Aлтернативниот шеф на грчката дипломатија, Милтиадис Варвициотис, на средба со европскиот комесар за проширување и соседство, Оливер Вархеји, порача дека е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска се одржа шестиот по ред Мониторинг комитет за секторот транспорт, животна средина и климатска акција, со кој што претседаваше заменик претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Брисел ги препознава напорите на Северна Македонија и посветеноста за постигнување на европските вредности, истакна новоназначената в.д директорка за Западен ...
| | веќе видена | слични

Фокусот на разговорите беше на подготвеноста на државата за процесот на преговори за влез во Европската Унија, конкретно за Поглавјето 27 - животна средина и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 706 | | | веќе видена

Навиканти сме на променливите позиции на Зоран Заев во изминативе 52 месеца откако е претседател на владата, но и претходно откако е активен во политиката, ...
сите 286 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 165 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 307 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 200 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 56 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 334 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Навистина сме Балкан на 21 век и верувам дека еден ден сите заедно ќе бидеме членки на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: