ДРАМАТИЧНО ВИДЕО СПОДЕЛЕНО ОД ДЕМИРОВСКИ: Болно момче од Струмица со чаршав го носат во болница!

Драматично видео на Фејсбук сподели претседателот на Народната партија на Ромите, Геге Демировски. Момче од Струмица, кое има сериозни здравствени проблеми, ...
| | веќе видена | слични

 Обзир или обѕир? Бурекчилница или бурекџилница? Вчудовиди или вчудоневиди? Чаршаф или чаршав? Дали сметате дека добро го познавате македонскиот литературен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во МВР ги изврши потребните проверки по наводите изнесени од политичката ...
сите 241 | | | веќе видена

Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ветувањата за подобар живот. ...
сите 248 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 69 | | | веќе видена

Се вжештува изборната трка за Скопје. Бугарски медиуми се вклучија во одбрана на Арсовска, за која власта тврди дека има двојно државјанство. Заев ја повикува ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДРАМАТИЧНО ВИДЕО СПОДЕЛЕНО ОД ДЕМИРОВСКИ: Болно момче од Струмица со чаршав го носат во болница!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: