Сите 44 Авганистанци кои вчера стигнаа се негативни на коронавирусот

3 копии

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека во Македонија министерот Филипче со денови се крие зад одлуката на премиерот Заев за неговата оставка, во земја членка на ЕУ без никакво двоумење ...
| | веќе видена | слични

Ова е прва високопозиционирана личност од една западна земја која тоа го направи заради она што се случува во Авганистан откако талибанците повторно ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Холандската министерка за надворешни работи, Сигрид Кааг, вчера поднесе оставка по критиките од пратениците кои ја сметаат за одговорна за хаотичната ...
| | веќе видена | слични

Сигрид Кааг вчера си поднесе оставка, откако беше критикувана од пратениците дека е одговорна за евакуацијата, која не им одела по планот од Авганистан. „Домот ...
| | веќе видена | слични

Холандската министерка за надворешни работи Сигрид Каг поднесе оставка поради начинот на кој успеа да ја евакуира амбасадата во Авганистан минатиот месец. Таа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Антивладините гласови меѓу кои и дел од оние на Левица, победничкиот бран и коалициската поддршка од Зијадин Села и Африм Гаши во овие рамки, според ...
сите 325 | | | веќе видена

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 322 | | | веќе видена

Учениците од петто до 12 одделение во Софија од утре ќе се префрлат на онлајн настава по налог на министерот за образование. Општинските власти во главниот ...
сите 141 | | | веќе видена

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 50 | | | веќе видена

250 евра казна за возачот којшто го управуваше возилото во кое се возеше Максим Димитриевски,актуелен градоначалник на Куманово кој е во трка за уште еден ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, оцени дека локалните избори од првиот круг се успешни. Тој изјави дека одекот на локалните ...
сите 505 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите 44 Авганистанци кои вчера стигнаа се негативни на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: