Косовскиот премиер не одговори дали ќе ги екстрадираат осудените во случајот „Монструм“

8 копии

Министрите за правда на Македонија и Косово се во директен редовен контакт и тие соработуваат по однос на прашањето за случајот „Монструм“, изјави косовскиот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ24, во врска со одбивањето на Косово да ги испорача во земјава Африм Исмаиловиќ и Алил Демири, осудени во ...
| | веќе видена | слични

2017, 2018 и цела 2019 година имаше искрено пријателство со Бугарија. И таму има наратив сега кој што не е пријатен, но има и кај нас, вели премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на премиерот на Косово, Албин Курти дека ќе побара меѓународна помош, во врска со екстрадицијата на двајцата сторители на петкратното убиство кај ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Косово, Албин Курти при посета на нашата земја во четвртокот во изјава за медиумите кажа дека ќе побара меѓународна помош, во врска со ...
| | веќе видена | слични

Зошто земјите од балакнот имаат проблем кога се во прашање екстрадициите, дали се проблем националните законодавства, двојните државјанства или пак не доволно ...
| | веќе видена | слични

Според Курти, случајот Монструм не е разјаснет докрај, и не е позната целосната вистина.. На денешната средба со премиерот Заев разговарале за случајот и се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Косово Албин Курти без прецизен одговор дали и кога Приштина ќе ги екстрадира обвинетите Африм Исмаиловиќ и Алил Демири за петкратното убиство кај ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Косово Албан Курти без одговор кога и дали Приштина ќе ги екстрадира обвинетите Африм Исмаиловиќ и Алил Демири за масакрот кај Смилковското езеро. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 465 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 231 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 374 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 91 | | | веќе видена

1 Се погоди да врне со денови, баш пред локални избори. Излегуваш од дома со свежи впечатоци од репликите и контрарепликите на кандидатите за градоначалници, ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косовскиот премиер не одговори дали ќе ги екстрадираат осудените во случајот „Монструм“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: