На еден месец пред избори донесени измените на Изборниот законик

Зошто вмровскиот кадровик во ДИК – Александар Даштевски сака да ја оштети Левица за преку 100.000 ЕУР во очи на локалните избори?, прашува лидерот на Левица и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Секое избирачко место ќе има биометриски уред со кој ќе се врши идентификација на гласачите и во тој уред ќе бидат податоците за гласачите од тоа избирачко ...
| | веќе видена | слични
2 копии
13 копии

Откако Државната изборна комисија (ДИК) го утврди редоследот на учесниците на локалните избори на гласачкото ливче, најдоцна до денеска на полноќ треба да биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во согласност со членот 75 – ѓ, став 4 од Изборниот законик – (Предлог консолидиран текст – неофицијална верзија изготвена од Стручната служба на Државната ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија денеска ја одржа 25. седница на која беше усвоен Предлог на политичките партии за промена на податоци од избирачки список и за ...
| | веќе видена | слични

Македонската фирма „I vote“ ќе биде задолжена да ги прикажува резултатите од локалните избори. Оваа фирма е ангажирана како единствен економски оператор кој се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На еден месец пред избори донесени измените на Изборниот законик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: