Кузеска: Мицкоски подмолно ги злоупотребува чувствата на семејствата на трагично загинатите во Тетово


Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
| | веќе видена | слични

Како што досега успеваат да се спасат од одговорност за долгогодишниот криминал и корупција, сега се обидуваат да ја избегнат и одговорноста за ужасната ...
| | веќе видена | слични

Оние кои треба да одговорат на трагедијата се обидуваат да избегнат, обвинувајќи ги другите за наводно политизирање катастрофа, пишува на Фејсбук поранешниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ трет ден по ред ја замајува јавноста со лажни вести и дезинформации за модуларните болници. ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски продолжува да тера ...
| | веќе видена | слични

Поддршка за граѓаните кои протестираат за вистината за пожарот во Тетово, СДСМ и ДУИ наместо пендреци по народ да си дадат оставка ВМРО-ДПМНЕ изразува поддршка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ изразува поддршка за луѓето кои мирно протестираа во Тетово како реакција на отсуството на одговорност кај власта поради запалената модуларна ...
| | веќе видена | слични

Изразуваме поддршка и за уапсените од протестите кои од власта се прикажани како наводно страшни учесници во толпа, наспроти снимките каде се приведувани во ...
| | веќе видена | слични

Денеска се одржува протест од страна на семејствата на 14 -те жртви од трагедијата во Тетово, кои бараат правда за нивните најсакани. Еден од роднините ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не престанува да го политизира трагичниот пожар во модуларната болница во Тетово, очајно обидувајќи се да спечали некаков политички поен. Вчера ...
| | веќе видена | слични

Вчера целата јавност на дело виде како Христијан Мицкоски се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на семејствата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 407 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 312 | | | веќе видена

Охрид, 25. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Втора недела кампања во пресрет на вториот круг од локалните избори што ќе се одржи на 31-ви октомври. Вечерва на полноќ ...
сите 184 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 291 | | | веќе видена

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 234 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник за Општина Тетово од Беса Биљал Касами најави нова инвестиција во Тетово, ако како што посочи ја добие довербата од граѓаните на ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кузеска: Мицкоски подмолно ги злоупотребува чувствата на семејствата на трагично загинатите во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: