Од почетокот на пандемијата во земјава починал 31 здравствен работник и 7 трудници

Од почетокот на пандемијата со ковид-19 до 12 септември во Македонија се регистирани 6.277 смртни случаи. Од нив 31 здравствен работник ја загуби битката со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога ќе го слушнете Заев, Венко или некој друг министер да ви рече дека со ковид-болниците го избегнавме италијанското сценарио, кажете му дека Италија не е ни ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата еруптира, иако се создава впечаток дека епидемиолошката крива е срамнета: со 700,4 случаи на ковид на 100.000 жители, Србија е прва на црвената ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поради високата инциденца на новозаразени со Ковид-19, албанскиот технички комитет на експерти за справување со пандемијата, денеска одлучи да останат во сила ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Епидемијата на коронавирус во земјите од регионот не стивнува, во Словенија, според Европскиот центар за превенција на болести, состојбата на новозаразени е ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесет лица починаа од ковид-19 во изминатите 24 часа, а регистрирани се 526 нови случаи од 3.632 тестирања, вели Министерството за здравство. Пријавени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некои слават, некои се изненадени, трети им ја честитаа победата на своите ривали, а некои, пак, допрва се „острат“ за тешка битка во вториот круг. Дури 34 ...
сите 588 | | | веќе видена

Излезноста на ниво на државата е 48,99%, а во неколку општини таа достигна и над 70%. Во други пак, не можеше да се достигнат ниту 30%. Лозово и Вевчани имаат ...
сите 382 | | | веќе видена

До Државната изборна комисија (ДИК) досега ниту еден подносител на листа на кандидати за Локалните избори нема поднесено приговори за постапката за гласање и ...
сите 584 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за ...
сите 106 | | | веќе видена

Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија загуби голем број од гласовите од ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од почетокот на пандемијата во земјава починал 31 здравствен работник и 7 трудници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: