(ВИДЕО) Мицкоски посети семејство кое загуби член во изгорената модуларна болница во Тетово


Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во полошкиот регион посети семејство на член кој го загуби својот живот во пожарот на модуларната амбуланта за ...
| | веќе видена | слични

Модуларните болнци спасија многу човечки животи особено тогаш кога беше најтешко на сите грашани и на целата нација кога многу земји и во светот не можеа да се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски денеска соопшти дека Владата не може да води никакви ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на брифингот со новинари изјави дека со Алијанса за Албанците и Алтернатива се договориле за поддршка во некои ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опизициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостување на ТВ Шења, за трагедијата во тетовската болница порача дека лично гарантира дека нема да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Она кое што се обидовме да го расчистиме уште при нашата прва средба и со Зијадин Села и со Африм Гаши е дека оваа наша различност треба да биде наша предност ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во гостување на ТВ Шења, а во врска со избраните кандидати и изборот за поддршка на Данела Арсовска како кандидат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„ВМРО-ДПМНЕ е државотворна партија. И генерации и генерации на наши сограѓани поминале низ структурите на ВМРО-ДПМНЕ, многу пратеници, многу министри, многу ...
| | веќе видена | слични

„Не е поентата да се занимавате со политика и да делите. Поентата е да се занимавате со политика и да обединувате. На крајот од денот ние во политиката не сме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелниот и кандидат за градоначалник на сдсм и коалицијата Петре Шилегов, денеска ги повика младите да излезат на вториот круг на изборите за градоначалник ...
сите 744 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денес беше во Охрид, во пресрет на вториот круг од локалните избори. „Се наоѓаме на неколку денови пред вториот круг од Охрид ...
сите 319 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 104 | | | веќе видена

Колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? Заев тврдеше дека ја разбрал пораката во 2019 година, кога доби и метла во ...
сите 318 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 172 | | | веќе видена

Денес е 23. Октомври, празник кој од 2007 година се слави како ден на македонската револуционерна борба, денот кога е основана македонската револуционерна ...
сите 135 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 34 | | | веќе видена

Во Словенија вчера биле регистрирани 2.270 нови случаи на Ковид, што е најголем број заразени во претходните речиси 10 месеци, додека осум лица починале во ...
сите 337 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на Куманово Максим Димитриевски денеска најави реконструиран градски стадион, реконструкција на соколаната, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Мицкоски посети семејство кое загуби член во изгорената модуларна болница во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: