(ВИДЕО) Германските експерти пристигнаа во опожарената модуларна болница во Тетово


Германските експерти со својата опрема пристигнаа во опожарената модуларна болница за ковид-пациенти во Тетово, која на 8 септември пламна за неколку минути и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Планот за заштита од пожари требало да го обработи и спроведе болничкиот персонал под раководство на директорот на болницата во Тетово, велат од Светска банка ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Власта на СДСМ и ДУИ на секаков начин сакаат да ја забошотат трагедијата во тетовската модуларна болница во која живи изгореа 14 пациенти и да ја дефокусираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од меѓународната кредитна институција појаснуваат  дека модуларната болница во тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди. Планот за ...
| | веќе видена | слични

Не тактизирам со оставките, на време соопштив дека треба да видиме што ќе покаже вештачењето, нагласи премиерот Зоран Заев во гостувањето на 24 телевизија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се воздржувам од сите коментари се додека трае истрагата. Се надевам дека ќе ја прифатите оваа аргументација, не сакам никако да се сфати во некоја форма во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред вториот круг на локалните избори што треба да се одржат на 31 октомври, претседателот на СДСМ Зоран Заев со писмо до членството апелира за мобилизација и ...
сите 462 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ повикува на широк опозициски фронт и масовна излезност во вториот круг против власта. Коалицијата за „Обнова на Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 410 | | | веќе видена

Во Извештајот на Европската комисија (ЕК) дадени се позитивни оцени за монетарната политика и Народната банка на Република Северна Македонија. ЕК оценува дека ...
сите 144 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 192 | | | веќе видена

Гласањето на локалните избори во шесте општини во Струмичко-Радовишкиот регион заврши, освен на три избирачки места во Струмица, Ново Село и Радовиш. Според ...
сите 205 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Германските експерти пристигнаа во опожарената модуларна болница во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: