ПЕТ ЛУЃЕ КОИ ПОВТОРНО СЕ ЗАРАЗИЛЕ СО КОВИД ПОЧИНАЛЕ, ИМА И СЕДУМ СМРТНИ СЛУЧАИ КАЈ БРЕМЕНИ ЖЕНИ: ИЈЗ детално за починатите од почетокот на епидемијата

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради високата инциденца на новозаразени со Ковид-19, албанскиот технички комитет на експерти за справување со пандемијата, денеска одлучи да останат во сила ...
| | веќе видена | слични
2 копии
13 копии
6 копии

Според податоците на (ИЈЗ) заклучно со 19.09.2021 година, од регистрираните смртни случаи, најголем дел се на возраст над 60 години (n=5.265), каде е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕТ ЛУЃЕ КОИ ПОВТОРНО СЕ ЗАРАЗИЛЕ СО КОВИД ПОЧИНАЛЕ, ИМА И СЕДУМ СМРТНИ СЛУЧАИ КАЈ БРЕМЕНИ ЖЕНИ: ИЈЗ детално за починатите од почетокот на епидемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: