Неделава се затвора гостиварската модуларна болница


Поради високата инциденца на новозаразени со Ковид-19, албанскиот технички комитет на експерти за справување со пандемијата, денеска одлучи да останат во сила ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Епидемијата на коронавирус во земјите од регионот не стивнува, во Словенија, според Европскиот центар за превенција на болести, состојбата на новозаразени е ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесет лица починаа од ковид-19 во изминатите 24 часа, а регистрирани се 526 нови случаи од 3.632 тестирања, вели Министерството за здравство. Пријавени ...
| | веќе видена | слични

Според најновите податоци на Институтот за јавно здравје Скопје, во текот на изминатите 24 часа починале 14 лица. Билансот по градови изнесува: 9 починати лица ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.632 тестирања, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Парламентарно мнозинство од 64 пратеници и нов состав на Владата во која Алтернатива ќе има тројца министри и тројца заменици-министри. Тоа е постигнато со ...
сите 599 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 357 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

„Премиерот во заминување Зоран Заев за да продолжи со криминалот, тендерите и разнебитувањето на државата е спремен да ја плати секоја цена“, се наведува во ...
сите 485 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 262 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неделава се затвора гостиварската модуларна болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: