Неделава се затвора гостиварската модуларна болница


Поради високата инциденца на новозаразени со Ковид-19, албанскиот технички комитет на експерти за справување со пандемијата, денеска одлучи да останат во сила ...
| | веќе видена | слични
18 копии
2 копии
4 копии

Епидемијата на коронавирус во земјите од регионот не стивнува, во Словенија, според Европскиот центар за превенција на болести, состојбата на новозаразени е ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесет лица починаа од ковид-19 во изминатите 24 часа, а регистрирани се 526 нови случаи од 3.632 тестирања, вели Министерството за здравство. Пријавени ...
| | веќе видена | слични

Според најновите податоци на Институтот за јавно здравје Скопје, во текот на изминатите 24 часа починале 14 лица. Билансот по градови изнесува: 9 починати лица ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје – 245, Куманово – 43, Велес – 22, Прилеп и Охрид – по 19, Штип – 18, Кавадарци – 17, Струмица – 16, Крива Паланка – 15, Битола – 12, Тетово – 11, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неделава се затвора гостиварската модуларна болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: