Што се договорија министерот и винариите за цените на Смедеревката и Вранецот?

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
| | веќе видена | слични

Заштита на грозјето преку контрола на гроздовиот молец, кој, доколку е прекуброен, може да го уништи родот во лозјата, е проектот во завршна фаза што денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев испрати поздрав од Кавадарци, каде викендов го поминал работно на гроздобер. Вели, градот ми буди убави ...
| | веќе видена | слични

Нема договор меѓу Министертсвто за зеемјоделство и лозарите. На состанокот министерот им ветил дека Владата ќе направи сериозни напори да добијат плус еден ...
| | веќе видена | слични

Лозарите повторно ги одложија најавените протести за утре. Наместо тоа, ќе има нови преговори меѓу нив и државата. Ова доаѓа откако министерот за земјоделство ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа одржа состанок со претсатвници на винариските визби.По дваипол часа преговори, постигнат е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Со изјаснувањето на болните, немоќните, лицата со ковид 19 и во самоизолација, затворениците, лицата во притвор, во старечките домови и внатрешно раселените ...
сите 237 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 346 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ изјави дека сега кога се обезбедени пари за закрепнување на економијата по кризата со корона пандемијата , владата нема да ...
сите 71 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што се договорија министерот и винариите за цените на Смедеревката и Вранецот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: