Инженерот Бајрами: Објектите изградени по сличен принцип на тетовската модуларна НЕ СЕ БЕЗБЕДНИ


По трагичниот настан, додека изведувачот не обезбеди спецификација за да докаже дека материјалот е отпорен на пожар, технички јас изјавувам дека сите објекти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од општина Тетово тврдат дека тие немале никаква одговорност во оперативната фаза на градбата на модуларната болница која изгоре на 8-ми септември при што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„План за еколошки и социјален менаџмент“ на модуларната болница во Тетово, за кој од општината вчера соопштија дека не се надлежни, е поставен на нејзината ...
| | веќе видена | слични

За противпожарна заштита во модуларната ковид болница во Тетово која изгоре на 8 септември бил задолжен в.д. директорот Флорин Бесими, според документот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Тетово преку соопштение отфрла каква било одговорност за надлежноста врз модуларната болница, во која во пожар загинаа 14 лица. Општината тврди дека ...
| | веќе видена | слични

Општина Тетово и директорите на тетовската Клиничка болница биле одговорни за контролата на квалитетот и функционалноста на модуларната болница, додека ...
| | веќе видена | слични

Од тетовската општина тврдат дека тие немале никаква надлежност во врска со модуларната болница за ковид-пациенти. Ја префрлаат одговорноста врз Министерството ...
| | веќе видена | слични

Надлежноста за контрола на модуларните болници е на локалните власти и на директорите на болниците, се наведува во документ на Светска банка и на ...
| | веќе видена | слични

Очигледно станува жешко во СДСМ и во фотелјата на Венко Филипче, по денешните објави со кои одговорноста за монтажната болница во Тетово се префрла врз општина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 299 | | | веќе видена

Единствените капитални проекти кои беа ветени како проекти во програмата во период на реализација беа капитални проекти финансирани со поддршка на Владата, ...
сите 234 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инженерот Бајрами: Објектите изградени по сличен принцип на тетовската модуларна НЕ СЕ БЕЗБЕДНИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: