Битиќи: Вкупниот број на креирани работни места, наспроти изгубените е во суфицит


Вицеприемиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во вечерашното гостување во Тема на денот на Сител Телевизија рече дека во вториот квартал се креирани повеќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев и заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, присуствуваа на отворањето на 50 нови работни места како резултат на иницијативата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Педесет нови млади лица ќе бидат вработени во центарот за грижа на корисници на „Филип Морис" кој од „Телеперформанс" од Атина се префрла во Скопје. Станува ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за модерен центар за корисничка поддршка во кој веќе работат 300 лица, а бројот на вработени ќе се зголеми за уште 50. Просечната плата е околу ...
| | веќе видена | слични

Обраќање на премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи на промоцијата по повод релоцирањето на Центарот за корисничка поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Филип Морис – Тутунски комбинат Прилеп“ денеска ќе го промовира релоцирањето на Центарот за корисничка поддршка од Атина во Скопје. Со ...
| | веќе видена | слични

Ве известуваме дека денеска, 23.9.2021 година (среда), во 12:30 часот на покана на компанијата „Филип Морис – Тутунски комбинат Прилеп”, премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На првиот Американско-црнoгорски економски дијалог што се одржа денеска беше истакната можноста да се зацврсти економското партнерство меѓу сојузниците на НАТО ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 299 | | | веќе видена

Единствените капитални проекти кои беа ветени како проекти во програмата во период на реализација беа капитални проекти финансирани со поддршка на Владата, ...
сите 234 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Вкупниот број на креирани работни места, наспроти изгубените е во суфицит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: