Продолжува дебатата за оставката на Венко Филипче

Сметаме дека г-динот Зоран Заев се'уште тактизира за да го заштити министерот Филипче, а пратеничкото мнозинство СДСМ – ДУИ за да ги заштити и надлежните во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Доставената Предлог-одлука за основање Анкетна комисија за утврдување на факти и одговорност за пожарот во модуларната болница во Тетово од 21 септември не е ...
| | веќе видена | слични

Собранискиот спикер Талат Џафери, на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ им ја врати како неуредна иницијативата за формирање анкетна комисја за трагедијата во Тетово. ...
| | веќе видена | слични

Спикерот Талат Џафери му достави известување на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски дека нивниот предлог за формирање на Анкетна ...
| | веќе видена | слични

„Според последните информации кои ги добив утрово од Собранието мислам дека ќе нема можност за да се свика седница, бидејќи нели за вторникот имавме закажано, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери како неуредна ја врати Предлог-одлуката поднесена од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ за формирање анкетна комисија за ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на прес-конференција информираше дека добиле неофицијална информација дека собраниското мнозинство ја одбива ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес со жалење сакаме да констатираме дека добивме неофицијална информација дека собраниското мнозинство ја одбива Предлог-одлуката за формирање на Анкетна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува дебатата за оставката на Венко Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: