Вујовиќ: Реален резултат е ремито… Многу тимови нема да победат во Норвешка

Вардар одигра нерешено 27-27 на гостувањето во Норвешка против Елверум во првиот натпревар од новата сезона во ракометната Лига на шампиони. Тренерот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Вардар 1961 освои бод на гостувањето кај Елверум во Норвешка, а тренерот Веселин Вујовиќ смета дека нерешениот резултат од 27-27 е реален. „Ние бевме подобри ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на Вардар со реми против Елверум на гостински терен (27-27) ја стартуваа новата сезона во Лигата на шампионите. Анте Гаџа кој можеше да му донесе ...
| | веќе видена | слични

Денеска во рамките од групата „А“ во првото коло од Лигата на шампионите Вардар 1961 во Норвешка одигра нерешено 27:27 против екипата на Елверум. Во натпревар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 641 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вујовиќ: Реален резултат е ремито… Многу тимови нема да победат во Норвешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: