ЗА ЖАЛЕЊЕ СТЕ! Сестрата на Ким Јонг Ун испрати предупредувачка порака до Јужна Кореја


Изјавата на јужнокорејскиот претседател Мин Џае Ин, кој рече дека новите ракетни системи на Сеул можат да ги одвратат севернокорејските напади, многу ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Одлуката на САД за пренос на технологија во Австралија за изградба на нуклеарни подморници е исклучително опасен чекор што може да предизвика нуклеарна трка ...
| | веќе видена | слични

Темата за употребата и развојот на нуклеарното оружје на Блискиот Исток не е нова, но таа доби динамика изминатиот период, откако во светската, но во и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) ја ревидираше нагоре својата прогноза за глобално ширење на нуклеарната енергија за првпат по 10 години. ...
| | веќе видена | слични

Два дена откако Пјонгјанг потврди дека е тестирана нова ракета, прва по шест месеци, Северна Кореја утрово истрела два неидентификувани проектила од источниот ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја лансираше две балистички ракети над својот источен брег, прв таков случај по шест месеци и направи ново кршење на резолуциите на ОН. Ситуацијата ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја истрела две балистички ракети од својот источен брег, соопшти денеска јужнокорејската војска. Ова ќе ги зголеми тензиите во односите меѓу двете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 641 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА ЖАЛЕЊЕ СТЕ! Сестрата на Ким Јонг Ун испрати предупредувачка порака до Јужна Кореја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: