Аризона ја тужи федералната влада поради обврзната вакцинација

Аризона стана првата сојузна држава што поднесе тужба против централната влада поради одлуката на претседателот Џо Бајден за обврзна вакцинација на федералните ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Австриската служба за вработување одлучи да ги блокира надоместоците за невработеност за оние кои не сакаат да се вакцинираат.Од таму се на ставот дека ...
| | веќе видена | слични

Обврската за вакцинација во Франција стапи во сила за здравствените работници. Тие мора да примиле барем една доза од вакцината против ковид-19 за да продолжат ...
| | веќе видена | слични

По Грција, и во Франција тамошните власти започнаа со суспеднирање на здравствените работници кои не примиле вакцина против вирусот корона За еден ден, околу ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Шефот на Комисијата за јавни услуги на Зимбабве, Џонатан Вутавунаше денеска ги известил државните службеници дека ако не се вакцинираат против Ковид-19, нема ...
| | веќе видена | слични

Еден ден откако во Франција е донесен законот за задолжителна вакцинација на здравствени работници и вработени во дом за стари лица, околу 3.000 здравствени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 573 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 181 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 361 | | | веќе видена

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аризона ја тужи федералната влада поради обврзната вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: