Зелено светло од ЕУ за прифаќање на Ковид сертификатите од Албанија

Дигиталните Ковид сертификати од Албанија ќе бидат прифатени во земјите од Европската Унија. Ова денеска го потврдија од Европската Комисија. Освен за ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник, сите патници што влегуваат во Швајцарија мора да се регистрираат електронски, без оглед на начинот на кој влегуваат во земјата, според новиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шведска воведе забрана за патници од Србија, која ќе важи од 20 септември, без оглед на потврда за вакцинација или прележан коронавирус.Шведската влада усвои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Под здравствени протоколи, со задолжителен документ за Ковид-19, како за студентите, така и за професорите, со физичко присуство, по повеќе од 18 месеци ќе се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Предусловите и правилата за влез во Грција, односно задолжителен документ за Ковид-19, како и пополнет PLF формулар, кои меѓу другото, важат и за државјаните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради големиот број на заболени, Швајцарија, Белгија и Австрија имаат нови КОВИД-19 правила за патници кои влегуваат во нивните земји. Како што информираше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останува ризична состојбата со Ковид-19 во државата. Вчера беа регистрирани нови 557 случаи, а повторно најмногу активни има во главниот град. Активни се 12 ...
| | веќе видена | слични

Во четири региони во северниот дел на Грција, односно во областа Пиерија во која спаѓаат Катерини, Паралија, Неи Пори, Платамона и сл, во областите Иматија, ...
| | веќе видена | слични

Останува ризична состојбата со епидемијата на коронавирусот во Македонија, само во четвртокот беа регистрирани нови 557 случаи, или вкупно 185.450 од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 573 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 181 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 361 | | | веќе видена

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
сите 331 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зелено светло од ЕУ за прифаќање на Ковид сертификатите од Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: