Вардар на пенали ја совлада Победа, Македонија ЃП и Работнички лесно поминаа до осминафиналето


Денеска се одиграа поголем дел од натпреварите од Купот на Македонија, интересно беше во Прилеп каде Вардар ја совлада Победа на пенали, мечот во регуларниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипите на Шкупи, Академија Пандев, Ренова и Работнички со по 14 бодови ја предводат табелата по 7 коло кое попладнево се одигра во Првата македонска фудбалска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работнички го продолжи одличниот старт на сезоната со нова победа во Првата македонска фудбалска лига, истата остварена во градската дерби пресметка со ...
| | веќе видена | слични

Скопската дерби пресметка помеѓу Македонија ЃП и Работнички заврши со триумф на романтичарите од 0:2 кои со трите бода се најдоа на делба на лидерската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 149 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 518 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар на пенали ја совлада Победа, Македонија ЃП и Работнички лесно поминаа до осминафиналето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: