Гореа две возила во Скопје - огнот зафатил и стан


6 копии

Две лица загинаа рано утрово во пожар што избувна во четирикатна зграда во германскиот град Хамбург, објавија итните служби.Друго лице е тешко повредено, ...
| | веќе видена | слични

Вчера на подрачјето на Скопје се случиле два одвоени пожари предизвикани од запалени автомобили. Од МВР вчера информираа дека, околу 03.10 часот во СВР ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Полицијата соопшти дека вчера изгорело „бмв“ во скопската населба Карпош. -Синоќа во 03:10 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачје на Карпош ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во населбата Аеродром во Скопје, по 19 часот на улицата Методија Шаторов Шарло изгорел автомобил Шкода , објави Точка . Пожарот настанал покрај станбена зграда ...
| | веќе видена | слични

На 14.09.2021 година во 14.30 часот во ОВР Струга пријавено е дека настанал пожар во стан на улица „Партизанска", сопственост на В.М.(33) од Струга. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 641 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гореа две возила во Скопје - огнот зафатил и стан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: