Се уредува тротоарот на улицата „Јане Сандански“

2 копии
2 копии
6 копии

Завршува реконструкцијата на вториот дел од улицата Народен фронт во населбата Капиштец. Со реконструкцијата целосно се уредува коловозот, на површина од ...
| | веќе видена | слични

ГЕВГЕЛИЈА Почнаа подготовките во населеното место Моин за изградба на нов парк на локација близу подрачното училиште. „Пелагонија Тириц“ започна со градежните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот директор на ЈП „Водовод и канализација Скопје“, Душко Весковски и изведувачите на проектите извршија увид во текот на работните активности за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Општина Центар информира дека во наредните денови ќе ги заврши третата и четвртата фаза од целосната реконструкција на улицата „Орце Николов”. Двете фази, како ...
| | веќе видена | слични

Двете фази, како што соопштуваат, го опфатија делот од раскрсницата со улицата „Наум Наумовски – Борче", до првиот влез на Министерството за одбрана. ...
| | веќе видена | слични

Останато

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 667 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 518 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се уредува тротоарот на улицата „Јане Сандански“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: