За еден ученик дома - најмалку 8.000 денари


6 копии

Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за работните односи во второ читање е на дневен ред на денешната седница на собраниската Комисија за ...
| | веќе видена | слични

Со предложените измени на Законот за работни односи се предвидува недела  да биде ден за неделен одмор. Со оваа измена, според министерката за труд и социјална ...
| | веќе видена | слични

Први октомври е денот од кога недела би требало да биде ден за неделен одмор, односно неработен ден . Сепак, дали предложените измени на Законот за работи ...
| | веќе видена | слични

Засега нема најави за пролонгирање на 1 октомври како датум за почеток на недела како неработен ден. Од Министерството за економија за „Слободен печат“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Синдикалната кошница за месец август 2021 година изнесува 34 342,00 а зголемена е за 214,00 денари во однос на претходниот за месец јули 2021 година, a доколку ...
| | веќе видена | слични

Кај компаниите постои подготвеност да инвестираат затоа што гледаат дека политиките што се воведени за поддршка на инвестициите, но и за зголемување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 677 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 145 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 258 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 330 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За еден ученик дома - најмалку 8.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: