Бухова за Студио 10: Направени се 16 вонредни надзори во тетовската болница, ДСЗИ постапува само по наредба на ОЈО


Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во „24 Анализа“, директоркатана Државниот здравствен и санитарен инспекторат, д-р Ирина Бухова, потсети дека во Македонија, голем број ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа пандемија ги извади од под тепих сите заборавени проблеми во нашиот здравствен систем, вели д-р Ирина Бухова, директорка на Државниот здравствен и ...
| | веќе видена | слични

Доктор Ирина Бухова, директорката на Државен здравствен и санитарен инспекторат во емисијата 24 анализа истакна дека загриувачка е бројката на смртност кај ...
| | веќе видена | слични

Училиштата генерално ги почитувале Ковид протоколите, но има и недостатоци, констатирал Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Од 700 образовни установи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ПО ТРАГЕДИЈАТА ВО ТЕТОВО ДИСЦИПЛИНАТА Е ПОГОЛЕМА Д-р Ирина Бухова, директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат, утринава гостуваше во ...
| | веќе видена | слични

Дисциплинска постапка е поведена за болничар од кумановската болница, откако „Слободен печат“ објави сведоштво на внука на пациент кој починал во оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Д-р Ирина Бухова, директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат во утринава во телевизиски гостување зборуваше за вонредната инспекциска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бухова за Студио 10: Направени се 16 вонредни надзори во тетовската болница, ДСЗИ постапува само по наредба на ОЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: