Шмит: Претставниците на народите и на партиите да се договорат за изборната реформа во БиХ

4 копии

– Високиот претставник во БиХ Кристијан Шмит ги повика претставниците на различните народи и политички партии во земјата да се договорат за измените на ...
| | веќе видена | слични

Постојаниот претставник на Русија во Европската унија, Владимир Чижов, рече дека извештајот на Европскиот парламент за Русија е „класичен пример за мешање во ...
| | веќе видена | слични

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 745 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 92 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 373 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари средба со генералната директорка за Западен Балкан во ЕУ, Ангелина Ајнхорст. – Убава прилика за средба со ...
сите 431 | | | веќе видена

Со есенските месеци ризик факторите да се добие Ковид-19 ќе бидат многу високи. Нема ниту еден аргумент зошто граѓаните не би се вакцинирале, тоа е ...
сите 158 | | | веќе видена

И во криминалот и во одморот се заедно, Венко Филипче и семејството Заеви, Зоран и Вице, велат денеска од ВМРО-ДПМНЕ. „Видовме од фотографиите по социјалните ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шмит: Претставниците на народите и на партиите да се договорат за изборната реформа во БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: