Нова поддршка од ФИТР – за поттикнување на социјалното претприемништво

6 копии

Дигиталната трансформација е неопходен чекор кој мора да го преземеме за да имаме успешни претприемачи, иновации и развој на стартап екосистемот, и затоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 2 минути M6 Едукативниот центар започнува со спроведување на нова програма чија цел е поттикнување на општествениот развој и позитивна ...
| | веќе видена | слични

Македонски Телеком и Стартап Македонија официјално го најавија своето партнерствo, коешто има за цел да ја зајакне и продлабочи соработката помеѓу стартап ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Улогата на Фондот, вели Азески, е да ги поддржи и да ги поттикне компаниите во изнаоѓањето форми на инвестиции, преку финансиска поддршка за производствените, ...
| | веќе видена | слични

Борбата против сивата економија и корупцијата преку итна дигитализација на државната администрација и финансиска поддршка за дигитализација на компаниите со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска ги отфрли сите приговори на повеќе политички партии и коалиции поднесени по одржувањето на првиот изборен круг на локалните ...
сите 598 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва гостува во дебатниот магазин на ТВ21. На прашање на модераторот околу тоа дека по првиот круг од локалните ...
сите 209 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Државната изборна комисија на денешната седница со 4 гласа „против“ и 3 „за“ го отфрли приговорот на коалицијата на Алијансата за Албанците (АА) и Алтернатива ...
сите 361 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 230 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 25 | | | веќе видена

Заедно тргнавме по патот за најдоброто за нашата општина, најдоброто за нашата држава, вели кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Душко Весковски. ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова поддршка од ФИТР – за поттикнување на социјалното претприемништво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: