Казнети 310 возачи за брзо возење


3 копии
4 копии

Во текот на вчерашниот ден спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање прекршоци што ги чинат ...
| | веќе видена | слични

Полицијата со својата засилена акциска контрола, не ги поштеди ниту возачите на мотоциклите. Вчерашниот ден е оној, во кој, возачите на мотоцикли „ги лапнаа“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден (19.09.2021) Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово – ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера, во рамки на засилените акциски контроли, на територијата на Скопје се регистрирани вкупно 178 прекршоци. ...
| | веќе видена | слични

За возење повеќе од дозволената брзина изречени се 94 санкции, 21 за возење без возачка дозвола, 12 за возење под дејство на алкохол, седум за технички ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 573 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 181 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 518 | | | веќе видена

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казнети 310 возачи за брзо возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: