Пожарите ги „казнија“ печуркарите, нема да има што да собираат

Недостигот од храна во шумските предели кои беа опожарени во Пијанечко-Малешевскиот регион повторно ги натера волците да се спуштат во блиските села. Во ...
| | веќе видена | слични

Се поголемиот дефицит на храна и нивната се поголема бројност во природата, придонесоа дивите свињи во повеќе села во Кичевско да се шетаат среде бел ден. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што веќе видовме, моралноста и владеењето на г-нот Заев и г-нот Филипче не одат во иста реченица. Вчера кажавме дека оставката е најмалку за што треба да ...
сите 630 | | | веќе видена

Организаторот на протестот во Тетово е единствениот од петмината уапсени што ги известил властите на затворот Шутка дека започнал штрајк со глад во знак на ...
сите 173 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 87 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 129 | | | веќе видена

Експертите на Центарот за меѓународна соработка на Естонија, кој функционира под министерството за надворешни работи на официјален Талин, од денеска, според ...
сите 489 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена

Данска, Шведска и Холандија ги укинуваат практично сите мерки во борбата против пандемијата на коронавирус. Стапките на вакцинација се релативно високи во ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожарите ги „казнија“ печуркарите, нема да има што да собираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: