Предлог-закон: Најбогатите њујорчани ќе плаќаат најголем данок во САД

2 копии

Време зa читање: 2 минути Според плановите предложени од демократите во Претставничкиот дом, лицата со најголеми приходи во Њујорк би можеле да се соочат со ...
| | веќе видена | слични

Клучниот комитет на Претставничкиот дом на САД ги усвои предлог -законите за зголемување на даноците за компаниите и богатите за да помогнат во финансирањето ...
| | веќе видена | слични

Бајден се обрати од Белата куќа денес зборувајќи на неколку теми меѓу кои и најсензитивните теми поврзани со пандемијата и данокот на богатите во САД. Бајден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предложените планови вклучуваат данок од три отсто за даночните обврзници кои заработуваат повеќе од пет милиони долари годишно. Плановите, исто така, бараат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Демократската Унија за Интеграција изразува длабока згрозеност од обидите на Алијансата за Албанците да ја скрие нејзината рака и преку протести да ја ...
сите 140 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Вирусот многу брзо се шири и можноста да се зарази некој е многу голема, вели министерот за здравство во оставка Венко Филипче во изјава за Сител. Тој вчера ...
сите 235 | | | веќе видена

Неколкумина приведени по вчерашните протести во Тетово, на кои граѓаните бараа одговорност за 14-те изгорени жртви во модуларната болница во градот. Меѓу ...
сите 288 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предлог-закон: Најбогатите њујорчани ќе плаќаат најголем данок во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: