Били Ајлиш како Мерилин Монро: Тинејџерската ѕвезда на „Мет Гала“ се појави во најгламурозно издание досега

Како и секое претходно издание на најгламурозната модна вечер, славните личности беа буквално во трка на оригинални модни изданија. Престижниот моден настан ...
| | веќе видена | слични

Познатите сестри Ким Кардашијан и Кендал Џенер го привлекоа целото внимание на овогодинешната Мет Гала благодарение на нивните комбинации на облека. Од друга ...
| | веќе видена | слични

Ким заедно со својот поранешен сопруг Канје Вест, во овој случај дизајнер и стилист, направи нешто што досега никој не успеал на Мет Галата. Нејзината ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Ријана дојде на Мет Гала со раперот Асап Роки во необични стајлинзи што корисниците на социјалната мрежа ги споредија со ќебиња. Таа подготви црн ...
| | веќе видена | слични

Елиот Пејџ неодамна имал две премиери на црвениот тепих. Имено, тој се појавил на Мет Гала, а тоа воедно било негово прво појавување на некој важен настан ...
| | веќе видена | слични

Заедно со Ким, непознат маж шеташе по цевениот тепих, се криеше под маска и многумина ги потсетувал на Канје Вест. Сепак, наскоро се дозна за кој маж станува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 709 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 147 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 330 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Били Ајлиш како Мерилин Монро: Тинејџерската ѕвезда на „Мет Гала“ се појави во најгламурозно издание досега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: