Туристичкиот сектор ќе се дигитализира


6 копии
13 копии

Од земја зависна од увоз на енергија, денес сме држава која го трансформира и модернизира својот енергетски систем, се истакнува во денешното соопштение од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев донесе одлука за реализација на две нови стратешки инвестиции во енергетиката, кажа на денешната ...
| | веќе видена | слични

Терминот „енергетска сиромаштија“ изминативе години се почесто се употребува во нашата земја.Според најавите на министерството за економија во тек е ...
| | веќе видена | слични

Кастекс објави дека погодените домаќинства автоматски ќе добијат исплата во декември. Домаќинствата ширум Европа се соочуваат со многу повисоки сметки за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Жан Кастекс во текот на денот ќе објави дека погодените домаќинства автоматски ќе ја добијат помош за исплатата во декември, објави кабинетот на ...
| | веќе видена | слични

Инвестициите во производство на чиста и зелена енергија се наш приоритет најавуваме две нови стратешки инвестиции, сончева електрична централа и ветерен парк, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Портпаролите на Владата, Душко Арсовски и Муамет Хоџа на денешната редовна прес-конференција информираа за заклучоците и одлуките донесени на вчерашната 106-та ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 573 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 181 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 518 | | | веќе видена

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристичкиот сектор ќе се дигитализира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: