Кога Шекеринска бараше аплауз од ВМРО-ДПМНЕ за „убавата вест“ од Меркел за преговори со ЕУ (ВИДЕО)


Додека Западен Балкан се занимава со прошталната посета на Ангела Меркел, во Македонија потсетување на отровните стрели од министерката за одбрана Радмила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, дво 13 часот ќе даде изјава за медиуми во паркот од Деканат на Медицински факултет во Скопје. Имено, ова ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Заедничка прес-конференција ќе одржат претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и претседателот на Владата на Република Косово Албин ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија, предводена од премиерот Зоран Заев, денеска е домаќин на Владата на Република Косово која во полн состав денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска (16.09.2021) четврток во 11:30 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе посети семејство погодено од несреќата во Ковид болницата во ...
| | веќе видена | слични

Заев, како премиер на Македонија доживеа да види веење на нашето знаме во седиштето на НАТО, решавање на спорот со Грција, но и ковид пандемијата како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 667 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 518 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога Шекеринска бараше аплауз од ВМРО-ДПМНЕ за „убавата вест“ од Меркел за преговори со ЕУ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: