Веќе го имаме промашувањето на сезоната во ЛШ


2 копии

Дејвид Мојс изрежира многу чудна измена во 94-та минута од мечот против Манчестер Јунајтед, односно реши да стави во игра незагреан фудбалер со цел да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оле Гунар Солскјер остана воодушевен од натпреварувачкиот карактер на неговиот тим во лудата завршница во Лондон, но и разочаран од одлуката на главниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со четвртиот гол на третиот меч во дресот на Манчестер Јунајтед, португалскиот ас Кристијано Роналдо му донесе на својот израмнување на резултатот во првото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има разлика од оставка до оставка, овдека е прашањето дали ова морало да се случи со интеврнеција или неинтервенција, со квалитетна работа или со неквалитетна ...
сите 812 | | | веќе видена

Организаторот на протестот во Тетово е единствениот од петмината уапсени што ги известил властите на затворот Шутка дека започнал штрајк со глад во знак на ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 81 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 113 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари средба со генералната директорка за Западен Балкан во ЕУ, Ангелина Ајнхорст. – Убава прилика за средба со ...
сите 433 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 226 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Веќе го имаме промашувањето на сезоната во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: