Средношколците од Тетово и Гостивар ќе продолжат онлајн до 20 септември

11 копии
5 копии

Поради состојбата со епидемијата, Владата одлучи наместо до 14-ти септември во средните училишта во Тетово и Гостивар наставата да се одвива онлајн до 20-ти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средните училишта во Тетово и Гостивар онлајн ќе ја следат наставата до 20-ти септември, дознава Сител од владини извори. Оваа точка денеска се најде на дневен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Учењето од далечиња во градовите Гостивар и Тетово ќе остане пракса до 20-ти сепмтеври, поради влошената епидемиолошка состојба, дознава „Сител“ од владини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Косово, Вјоса Османи изјави дека, поради непостоење согласност меѓу политичките партии за одлагање на локалните избори поради пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Опозициската Социјалдемократска партија на Косово (ПСД) изведе денеска симболична акција во центарот на косовскиот главен град, во знак на протест поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 677 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 145 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 258 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 330 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средношколците од Тетово и Гостивар ќе продолжат онлајн до 20 септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: